2015. június 2., kedd

Faragjunk görögdinnyét gyümölcssaláta tálaláshoz

A nyári bulik sztárja lehet a gyümölcssaláta kínálására dekoratívan megfaragott görögdinnye!
Nekem nagyon tetszenek, tuti ki fogom próbálni valamelyiket az idei szezonbah, ha már kapható lesz magyar dinnye is :D

Állatok:

Forrás

Forrás
Forrás
 

Forrás

Forrás
Forrás
 
Forrás
Forrás
 Mesehősök:
Forrás
Forrás

Járművek:


Forrás
Forrás
 
Torta:

2015. május 29., péntek

Gyereknapi gipsz öntés

Korábban már esett szó gipsz figurákról, de következzen  egy kis segítség az öntéshez. Nálam most 500 db figura van készülőben, ami nem kis szervezést igényelt, 3 délutános határidővel... Nem is tudom hogy készülnék el velük, ha Pé nem segít :) Ehhez a mennyiséghez kb. 9 kg gipsz kell.


Hozzávalók: (2 fő)
- gipsz kiöntő formák
- modellező gipsz por
- víz
- 1 kiskanál, 1 evőkanál
- kézi habverő
- 1 l- es műanyag mérőedény

Elkészítés:
A keverőedénybe mérjünk ki annyi vizet, ami kitölti a formáinkat, így pontosan annyi masszát tudunk bekeverni egyszerre, amennyire szükségünk van. Kézi habverővel keverjük hozzá a gipsz port a vízhez, amit evőkanállal kanalanként adagolunk. Ügyeljünk rá, hogy csomómentes legyen és az arányok kb 1:1-hez működnek, tehát legyen kicsit folyósabb tejföl állagú a végeredmény. A fomrákba csorgassuk a mérőedényből a keveréket a maradékot pedig kanállal kaparjuk ki és azonnal mossuk el az eszközeinket utána, mert különben rászárad! A formákba öntött anyagot kicsit "szúrkáljuk" meg kiskanállal vagy ütögessük az asztal lapjához, hogy a buborékoktól megszabaduljunk és a formákat szépen kitöltse a gipsz. A gipsz színe ilyenkor még szürke, de szilárdulás után szépen kifehéredik, kötés közben pedig felmelegszik, ettől nem kell megijedni ;) Kb fél óra után már ki is vehetjük a figuráinkat a formákból. A teljes száradához még kellhet egy nap, utána lehet kifesteni őket.
 
Nagyon fontos, hogy minden modellező gipsz más- más minőségű, így más a vízfelvevő képessége is!
 
A bekevert gipsszel pedig gyorsan kell dolgozni, mert villámgyorsan képes belekötni a keverőedénybe!
 
Két bekeverés között mossunk el minden eszközt, mert hamar rászárad és kapargathatjuk a maradékot!

2015. május 26., kedd

Lencsefőzelék virslivel

A kedvenc főzelékem következik, ami nem más, mint a lencsefőzelék. Sokféle feltéttel kínálhatjuk pl: főtt tojás, tükörtojás, fasírt, virsli, stb. Én bármennyit meg tudnék enni belőle!


Hozzávalók: (3 főre)
- 250 g lencse
- fél liter füstölt hús főzőleve (csülök vagy sonka)
- só, bors
- 1 ek mustár
- 1 mk ecet
- 1 ek cukor
- 2 ek liszt
- 4 ek tejföl
- 3 babérlevél
- 1 fej vöröshagyma

Elkészítés:
A lencsét kiválogatjuk és egy éjszakára vízbe áztatjuk, majd leöntjük róla. A lencsét a babérlevelekkel először vízben félkészre főzzük, aztán ezt a vizet is leöntjük róla. A lencsét a babérlevelekkel és a megpucolt egészben hagyott hagymával felöntjük a füstölt hús főzőlével és egészen puhára főzzük. A tejfölt a liszttel, mustárral, ecettel, cukorral, borssal kikeverjük. Mikor a lencse már majdnem kész a tejfölös habaráshoz kanalazunk belőle és ezzel a langyos keverékkel sűrítjük be. Kicsit még rotyogtatjuk, a babérleveleket és a hagymát kivesszük, végül főtt virslikarikákkal tálaljuk.

2015. május 20., szerda

Kekszgolyó dinnye köntösben

Vendégségbe mentünk és úgy gondoltam illene vinni valami finomságot ajándékba, így a neten kutakodva megakadt a szemem Dia blogjában egy jópofa küllemű nasin. Könnyen elkészíthető és előre lehet vele dolgozni, de eléggé idő szűkében voltam, így Pét kértem meg, hogy készítse el. Nagyon jól sikerült, hatalmas sikert aratott vele :D Próbáljátok ki ti is, igazán vidám lesz tőle a hangulat.


Hozzávalók:
- 25 dkg margarin
- 50 dkg darált kekesz
- 20 dkg porcukor
- ízlés szerint rumaroma (vagy dinnye likőr)
- fél dl tej
- piros és zöld folyékony ételfesték
- 1-2 marék tortadara

Elkészítés:
A hozzávalókat a festék és a dara nélkül alaposan összegyúrjuk, majd két részre választjuk. A két részt külön- külön megszínezzük a piros és a zöld ételfestékkel és a piros részhez hozzáadjuk a tortadarát is. Mindkét részt 6 felé vesszük. A pirosakból gömböket formázunk a zöldeket kerek lappá nyomkodjuk. A zöld korongokra helyezzük a piros labdákat és ügyesen rálapogatjuk egyenletesen. Így mehetnek a hűtőbe legalább néhány órára pihenni, mi még a szeletelés előtt 20 perccel átraktuk a mélyhűtőbe is, hogy könnyebb legyen a felvágás. Először félbe, majd lapos felével lefelé fordítva 4-5 szeletre vágjuk őket, így kialakítva a dinnye cikkeit.

2015. május 19., kedd

Babaköszöntő ajándék

Másodunokatesóméknál megérkezett a kis trónörökös és úgy gondoltam készítek neki egy aprócska, de méreteiben megfelelő személyes ajándékot. A mintához csak annyit fűznék hozzá, hogy cukrászdájuk van ;) Remélem teszeni fog nekik!


Hozzávalók:
- fekete, piros, kék, sárga textil filc (ikeás)
- fehér body
- sablon a mintához (I love Google)
- vasaló
- kartonpapír

Elkészítés:
A kartont a ruhácska belsejébe tesszük és a sablont is ráhelyezzük. A filcekkel először a kontúrt kihúzzuk a sablon mentén, majd hagyjuk száradni, csak utána töltjük ki a sablon vonalai között a színeket, így nem folynak össze. Megint hagyjuk száradni, végül kivesszük a kartont és a sablont, majd átvasaljuk az egészet, ezzel rögzítjük a kész mintát. Szerintem nagyon cuki lett :D

2015. május 15., péntek

Beadtam a derekam

Elindult a SüniSüti Blog Facebook oldala, bár megküzdöttem a létrehozásával, ugyanis saját facebook felhasználóm nem volt korábban és most is csak Samunak lett, de végül megoldódtak a gubancok és lehet like-olni, megosztani meg kommenteleni lelkesen. Várlak titeket szeretettel! :)
 

2015. május 13., szerda

Sheldon Cooper kedvence

Mostanában nem nagyon volt idő/energia/igény főzőcskézésre, vagy ha mégis, akkor igazán puritán fogások készültek, mint pl. ez is, ami sokkal inkább mókás, mintsem előkelő. Sorozatfüggőként az egyik nagy kedvencem az Agymenők, mert sok ponton tudok azonosulni a kocka kultúrával ;P Aki hozzám hasonlóan látta az összes részt már sejtheti is, hogy mi lesz maga az étel, íme:

Virslikarikás spagetti

Nevezhetjük virslipolipnak is.

Hozzávalók: (2 főre):
- 4 virsli
- fél csomag spagetti
- só
- ketchup

Elkészítés:
A virsliket felkarikázzuk és darabonként 3- 4 spagetti szálat félbe törve átszúrunk rajtuk.
Sós lobogó vízben al dente- re füzzük a tésztát, vigyázzunk ne főzzük túl, mert a virslik szétrepedhetnek. Leszűrjük és hideg vízzel átöblítjük. Ketchuppal tálaljuk.

2015. május 5., kedd

Anyák napi triffle

Pé találta a receptet Szellem a fazékbannál, de én inkább Zsanuária leírását követtem, bár csökkentettem a mennyiségen ;) Még sose készítettem triffle- t korábban, így nagyon kíváncsi votam az összhatásra és azt kell, hogy mondjam valóban remek, máskor is készül majd nálunk különbőző friss gyümölcsökkel szezontól függően. Mindenkinek nagyon ízlett, szépen feldíszítve csodás Anyáknapi ajándék volt, ráadásul gyorsan és könnyen összeállítható.
 
 
Hozzávalók: (6 főre)
- 1 cs tejszín ízű pudingpor (lehet vanília ízű is)
- 1 kk vaníliaaroma
- 4 ek cukor
- 5 dl tej
 
- 2,5 dl habtejszín
- 2 ek cukor
- 1 csomag habfixáló
 
- 12 db babapiskóta
- 1,5-2 dl tej
- 1 kk rumaroma
 
- 30 dkg eper
 
- fehércsoki dara
 
Elkészítés:
A pudingporból, cukorból és a vaníliaaromás tejből sűrű pudingot főzünk. Kihűtjük, de gyakran átkeverjük, hogy ne bőrösödjön meg.
 
A habtejszínből a cukrot fokozatosan adagolva, majd végül a habafixálót is hozzáadva kemény habot verünk.
 
A hab felét hozzáforgatjuk a langyos pudinghoz. A hab másik felét kinyomó zsákba töltjük.
 
Az eprekből néhányat félreteszünk a díszítéshez, a többit felkockázzuk.
 
A babapiskótákat egyesével a rumos tejbe forgatjuk, vigyázva, hogy ne ázzanak el túlságosan.
 
Összeállítás: alulra jön a pudingos krém harmada , rá a pikóták fele, erre az eperkockák fel - ezt a 3 lépést megismételjük, végül a maradék krémmel beborítjuk. A tetejét a habzsákban lévő habbal megdíszítjük és a felszeletelt epreket is ízlésesen ráhelyezzük, majd megszórjuk a fehér csokidarával is. Ezután fogyasztás előtt még betesszük 1-2 órára a hűtőbe.
 

2015. április 30., csütörtök

Gomb csokor ballagásra

Kissebbik sógornőm ma ballag, neki készült ez a csokor, mivel színházi jelmeztervező szeretne lenni, így arra gondoltam, hogy ez tetszeni fog neki. Remélem értékeli majd, mert 2 délutánom és estém, sőt éjszakám is ráment az elkészítésére :D Én szívesen megtartanám!


Amire szükség volt:
Vázhoz:
- olvadós ragasztó
- hungarocelll gömb
- snitzer
- csipke
- tű, cérna
- szalaghoz tartozó üres műanyag henger
- papírtörlő gurigája
- fehér krepp papír
- ballagó szalag
- lila szalag
- fehér szigetelő szalag
- gyöngy fejű gombostűk
Tetejéhez:
- gombok minden mennyiségben
- gyöngyök
- drót
- gyöngy fejű gombostűk
- dekorgumi
- mintásan vágó ollók
- olvadós ragasztó
- plüss állat (popójában fogpiszkálóval)
- termések, száraz virágok
- csípőfogó
- normál gombostűk

Elkészítés:



No ez volt a kiinduló állapot, de kb csak a harmadára volt elég, szóval innentől improvizáltam.
A pillangókat pedig elraktam máskorra ;)

2015. április 20., hétfő

Gyümölcstorta 80. Születésnapra és Blogkóstolóra

A mostani Blogkóstoló fordulóban Vöröskaktusz Évát sorsolta páromul, akinek a blogját már jól ismerem és gyakran látogatom is, mégis nagy fejtörést okozott a választás, a bőség zavara ugyebár ;) Mivel Pé Nagyijának most volt egy igen szép kerek számú, vagyis 80. Születésnapja, így végül adta magát a recept, mert gyümölcstortára kaptam rendelést e jeles alkalomra. A Takarékos konyha háza táján meg is találtam a megfelelő leírást a piskótaalaphoz:


Hozzávalók: (28 cm átmérőjű gyümölcstorta formához)
Piskóta:
- 5 tojás
- 3 ek tejföl
- 16 dkg lágy margarin
- csipet só
- 2 kk vaníliaaroma
- 15 dkg cukor
- 2 kk sütőpor
- 30 dkg liszt

Krém:
- 1 csomag vaníliás pudingpor
- 1 kk vaníliaaroma
- 3 ek cukor
- 3 dl tej

Díszítés:
- 1 cs tortazselé por (átlátszó)
- 3 dl víz
- 2 ek cukor
- 1 vérnarancs
- 1 kivi
- 10 dkg eper
- 1 marék mirelit málna
- 1 körte

Elkészítés:
A margarint a cukorral, vaníliaaromával habosra keverjük, hozzáadjuk a tojásokat és 5 percig habosítjuk tovább, ekkor hozzáadagoljuk a sütőporral elkevert lisztet a sóval meg a tejfölt is kanalanként, majd még 5 percig mixeljük a habverővel. A forma belsejét margarinnal kikenjük és mindenhol alaposan megszórjuk liszttel. A sütőt előmelegítjük 200 fokra és a tésztát 20 perc alatt tűpróbát végezve készre sütjük. Pár percig hagyjuk hűlni, utána kifordítjuk. Teljesen kihűtjük.
 
A krémhez a pudingport csomómentesre keverjük a tejjel meg a vaníliaaromával, majd a cukrot hozzáadva addig főzük végig kavargatva, míg be nem sűrűsödik. A tűzről levéve hozzákeverjük és felolvasztjuk benne a margarint, így öntjük a piskótára. Ezt is hagyjuk díszítés előtt szobahőmérsékletűre hűlni.
 
A gyümölcsöket megmossuk, megpucoljuk a kivit és vékonyan felszeleteljük kivéve a málnát. Gusztusosan a puding tetejére ültetjük őket.
 
A zseléhez a port vízben feloldjuk és a cukorral felforraljuk folyamatos kevergetés mellett, mikor már forr levesszük a tűzről és 5 percig hagyjuk hűlni. Ekkor vékony sugárban csorgatva óvatosan a gyümölcsökre öntjük az egészet vigyázva, mert gyorsan köt.
 
Fogyasztás előtt hűtőben tartjuk 1-2 órát.
 
 
Őszintén megvallva én sose szerettem ezt a fajta gyümölcstortát, mert Anyu mindig bolti piskótával készítette gyerekkorunkban és az rémesen elázott, élvezhetetlen volt, de be kell lássam, hogy a házi verzió tényleg remek, érdemes kipróbálni! A piskóta állaga tömörebb, így nem fog szétmállani a nedvességtől és nagyon finom a végeredmény, nem utolsó sorban pedig látványos dekorálási felületet biztosít, aminek csak a gyümölcsök és a fantázia szab határt ;) Imádtam a végeredményt!
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...